Premio Mellor iniciativa Europea Acting - Ginebra 2015 Premio Mellor webserie VO Galego - Carballo Interplay 2017 Mellor vídeo opinarmos - Premio Youtubeir@s 2017 Mellor iniciativa cultural dirixida a persoas maiores - Premio Fundación DomusVi Boas prácticas na xestión cultural - Asociación Galega de Profesionais da Xestión Cultural (AGPXC) Premio Rodolfo Prada á xestión cultural 2018 Chanfaina Lab seleccionada no banco de boas prácticas da xestión cultural Chanfaina Lab, XI Premio José Sellier

Chanfaina'Lab

Chanfainalab acadou o XI premio José Sellier (2022) outorgado pola Academia Galega do Audiovisual por “fomentar a liberdade creativa e favorecer a convivencia, unindo a cineastas de calquera idade, xénero, procedencia ou traxectoria para compartir experiencias arredor da obra cinematográfica. Unha proposta que reinvindica a súa alma rural e o seu espírito comunitario, sendo quen de implicar a veciñas e veciños e de inspirar as vocacións de novas xeracións de cineastas.” . Anteriormente, en decembro do 2017, a Asociación Galega de Profesionais da Xestión Cultural (AGPXC) seleccionou á Chanfaina Lab entre os 100 proxectos do “Banco de boas prácticas para a xestión cultural” de Galicia.

Catálogo virtual do encontro de cineastas galegos e galegas en San Sadurniño no devalar do tempo. Os filmes foron gravados en San Sadurniño durante a primeira fin de semana de setembro, sendo estreados a mediados do febreiro seguinte.

VIII CHANFAINA LAB. ANO 2023
PROGRAMACION DOS VENRES DE CHANFAINA (febreiro-xuño 2024)
1/3/24: "Vellamorta" de Juan Galiñanes/Andrea Bouzo; "A vida que houbo" de Francisco Cela; 8/3/24: "A Terra é vella" de Félix Brixel; "O pano de seda" de Kevin Lorenzo; 15/3/2024: "A pena de Vicente" de Abel Vega; "Velos na Tebra" de Iago Lourido; 22/3/2024 "O caldo de Marina" de Bieito Beceiro; "A illa de Helios" de Tono Mejuto; 29/3/2024: "Resonancias" de Diana Gonçalves; "A última fonte" do colectivo "Teño unha horta". 5/4/2024: "Eu quero unha pipa" de Candela Conde; "Erosión" de Angela Arnosa; 12/4/2024: "Catarse" de Aroa Calvo; "Pedro Chosco" de NaraioMedia;19/4/2024 "A lenda do pozo dos donceis" de X.M. Rabón; "Dedos do demo, ollos de cabalo" de Nela Fraga; 26/4/2024: "Xangal, detective paranormal" de Xoán Rodríguez Caridad; "Eu, a escola" de Fran da Lobeira; 3/5/24: "Anguria" de Cruz Piñón; "O Ikigai en Sansa" de Manolo Gómez; 10/5/2024: "Canción 37" do colectivo Memoria e Cinema; "O Cal" de Miguel A Romero; 17/5/2024: "A miña cor preferida é o verde" de Pablo Martínez; "7+1" de Soraya Yáñez; 24/5/2024 "Aínda hoxe as horas" de Mirian Opazo; "O seixo sentido" de Noa Cortizas e Suevia Fernández; 31/5/2024: "Muiño d ́Abaixo" de Cristina Souto; "Na procura da nosa deusa Nabia" de Ignacio Vilar; "O encanto da natureza" de Catalina Rodríguez.

PRODUCIÓNS REALIZADAS NA CHANFAINALAB EN EDICIONS ANTERIORES

VII CHANFAINA LAB. ANO 2022
"Espoiler Chanfaineiro" de Fran da Lobeira; "Un rastro de luz" de Celia Parra; "Navia" de Kevin Lorenzo; "As vacas desaparecidas" de Bieito Beceiro; "O soño de Lía" de Ary López; "Deber" de Paula Vilariño e Andrea Fernández; "De pedra son os muros i as tebras" de Sofía Naseiro; "A danza macabra" de Andrea Pena; "The porquer" de NaraíoMedia; "Estruturas. Apuntes de San Sadurniño" de Raquel Álvarez; "Interxeneracional" de Xavier Villaverde/Bieito Beceiro; "Cando eu era nova" do colectivo "Teño unha horta"; "O amor é água que corre" de Claudia Pineda; "Non fixen curta para a Chanfaina" de Pablo Romero; "Badaladas de vida e morte" de Rubén Coca; "Espantos e desencantos" de Ariadna Silva; "Un extraterrestre en San Sadurniño" de Dani Viqueira; "Fíate e non corras" de Abel Vega; "Porte Expres" de Anxela Arnosa; "O arado" de Domingo Díaz; "Noa" de Toño Chouza;"Feminino" de The Sungirls.

VI CHANFAINA LAB. ANO 2019
A sua estrea virtual foi durante os días de corentena do COVID: "Limiar" de Fran X. Rodriguez; "A casa soñada" de Eloy Arnosa; "Trae" de Fran Bermúdez; “Aquilino das Seixas” de Antón Rodríguez; "Reparacions Interdimensionais" de Bieito Beceiro; "Curmáns" de Javi SeGa; "Mbemba en Sansa" de Luis Avilés; "As Aventuras de Marcelino e Clemente" de Catalina Rodríguez Rico; "As cousas só son cousas" de Lucía C. Pan;"Fabricando soños" de André Couce; "Decides que o matrimonio..." de Carmen Bouza, Carmen Couce, Consuelo Picos e Cruz Piñón; "Alí sentíame eterna" de Aldara Pagán; "Tempo/relato vial" de Noelia Uceira; "Qué pasou ?" de The Sungirls; "Monte Xurásico" de Roberto Bouza; "Cólera" de Sara Alonso; "A casa de barro e saliva" de Abel Vega; "Xoel e Sancho Yoda" de Pablo Martinez; "Con ollos de xigante" de Ana Martínez; "Apuntamentos para un filme sobre Cantareliña" de María Yáñez; "As landras" de Ana Lamas; " Eva" de Manuel Abad; "Un ninguén máis" de Ángela Arnosa; "A través do tempo" de Noemi Caneiro; "Cuando ruxe o formigueiro 2.0" de Iago Lourido; "O roubo da droja II. Camiño da vinganza" de NarahíoMedia; "Casa Torina" de Ana Moreiras; "A Marquesa e o Pazo" de Anxo Santomil.

V CHANFAINA LAB. ANO 2018
"A rapaza que borboriñaba aos cabalos" de Catalina Rodriguez Rico; "Rexistros. Xeografía de San Sadurniño" de Adrián Canoura; “Sen orde nin ficción” de Natalia Fernández; "Non teño dono" de The sungirls; "A vista de cabalo do demo" de Bieito Beceiro; "Síntese" de Ángela Arnosa; "Xente bonita #1: Pepe das Flores, Toni Colombo e Mar Catarina" de Cibrán Tenreiro; "The Sansa stomp" de Iago Lourido; "A auga branca" de Margarita Ledo; "Breixo" de Javier Seoane; "Dereito a sermos vellas" de Irene Beceiro; "A chamada" de Simone Saibene; "Insomnio" de Sebastian Rodríguez ; "Electra" de Carmen Bouza, Carmen Couce, Consuelo Picos e Cruz Piñón; "E fixose a luz" de Fran Bermudez; "O silencio dos eólicos" de Aser Álvarez; "Arrolo" de Lucía Estevez; "Unha casa de aldea" de Abel Vega; "Nena-Dina" de Andrés Goteira; "Conectado" de Pablo Martínez; "Irmandade" de Helena Girón e Samuel M. Delgado; "Nimbo" de Mar Catarina e Rubén Domínguez; "Soñadores" de Gabriel Tizón.

IV CHANFAINA LAB. ANO 2017
"A Casa" de Carlos Viana; "Enamorándose de San Sadurniño" de Pablo Martínez;"O inxerto, a bicicleta e o helicóptero" de Fran Bermudez ; "Estudo para rostro humano" de Alberte Lobelle; "Indefinido" de Bieito Beceiro; "Int/casa" de Olaia Sendón; "O familiar envolve" de Carmen Rey; "Nós mesmas" de Ana Pontón; "Historia do cisne, o atún e a troita" de Teño unha horta en San Sadurniño; "Narahío" de Angel Rueda; "360º en cores" de The sungirls; "Pezas imposibles" de Lara e Noa Castro;"Galiñocidio" de Sebastian Rodríguez; "O salvaxe leva o seu tempo" de Oliver Laxe; "Cando ruxe o formigueiro" de Abel Vega; "SANSA" de Cristina de la Torre; "Homilías neoliberales/Decrecentismo" de Conciencia TV; "aBatida" de Anxos Fazáns; "Boniatos no país do sol poniente" de "Teño unha horta en San Sadurniño" e "Pegadas" de Gabriel Tizón.

III CHANFAINA LAB. ANO 2016
"Deuteronomio 7:11" de Marta Piñeiro; "O libro" de Sebastián Rodríguez e Bieito Beceiro; "O ollo cobizoso" de Lara e Noa Castro; "O meu traxecto ao cole" de Pablo Martínez; "Sibila" de Carla Andrade ;"Mañá cocemos" de Abel Vega, "Pois iso, que te quero" de Beatriz del Monte; "Españolizer-pro" e "Flipacan" do colectivo Con suma conciencia; "Sentimentos" de Fran Bermúdez; "Here" de Natalia Porca; "Tempo morto" de Marcos Lourido , "Soli, soli" de Eloi Domínguez. Serén; "Superficial", de Jorge Coira; “Próxima estación, San Sadurniño” de Angeles Huerta; “Tres videohistorietas” de Claudia Brenlla; “Negra sombra” de Pablo Millan; "Ocultas na paisaxe" de Sabela Pernas

II CHANFAINA LAB. ANO 2015
"Salón do canteiro" de Antón Caeiro; "Toxos e flores" de Lucía Villalta; "Matías" de Sandra Sánchez; "Beleza do verán" e "Cara B" de Mar García; "O tempo da mazá" de Miguel Mariño; "O meigo mouro do repetidor" de Con Suma Conciencia; "Homes" de Diana Toucedo; "A pena dos tres pés" de Abel Vega; "Trazos" de Alberte Branco ; "E ti de quén ves sendo”? de Sabela Iñíguez e Ary López; "A imaxe na lembranza" de Gonzalo E. Veloso; "A bizcochada" de Carlos A Quirós;"Brío" de Ana Domínguez; "Quixera" de Fran Bermúdez; "Come Go" de Susana Rey; "Instantes dun retorno" de Gisselle Llanio; "Materia prima" de Natalia Porca; "Os aventados" de Álvaro Gago; "Sotobosque 1" de Xiana Gómez-Díaz e "Dende a orixe" de Gabriel Tizón.

I CHANFAINA LAB. ANO 2014:
"Bar peluquería Santos" de Sonia Méndez; "Quén gravou en San Sadurniño?" de Guillermo Arias Carbajal; "Balada cover" de Juan Lesta&Belén Montero; "Ao patadón" de Xurxo Chirro; "SANSa SOLEIL" de Otto Roca; "Camiños de Bardaos" de Angel Santos Touza; "Superfícies Forgoselo (Granito)" de Alberte Pagán; "Madeira de Piñeiro e Nova Zelanda non quedaba tan lonxe" de Brais Breijo; "E logo?" de Mario Iglesias; "Cruz Piñón" de Xisela Franco; "Cartas de Conquista" de Xurxo Chirro; "Liorta" de Alfonso Zarauza; "Á veira do Aceiteiro" de Víctor Hugo Seoane: "Amar #01" de Pablo Portero; "Teleclube" de Xurxo Chirro; "Solpor" de Xacio Baño; "Proba de axilidade" de Jaione Camborda; "Chanfaina" de Marcos Nine; "A chanfaina de Tizon" de Gabriel Tizón; "Epílogo" de Ary López.

185 historias

"Na procura da nosa deusa Nabia"

8ª Chanfaina Lab (28). Estrea: venres, 24 de maio do 2024 Guión e dirección: Ignacio Vilar Produción e son: Diego...

San Sadurniño ,2024

"Muiño d ́Abaixo"

8ª Chanfaina Lab (27). Estrea: venres 24 de maio do 2024 Dirección e realización: Cristina Souto Colaboración:...

Neda ,2024

"O seixo sentido"

8ª Chanfaina Lab (26). Estrea: venres 17 de maio do 2024 Guión, cámara, dirección e montaxe: Noa Cortizas e...

Naraío ,2024

"7+1"

8ª Chanfaina Lab (24). Estrea: venres 17 de maio do 2024 Dirección, guión, cámara e montaxe: Soraya Yáñez Voces:...

San Sadurniño ,2024

"A miña cor preferida é o verde"

8ª Chanfaina Lab (22). Estrea: venres 10 de maio do 2024 Guión e dirección: Pablo Martínez Fotografía: Aroa...

O Forgoselo ,2024

"O Cal"

8ª Chanfaina Lab (21). Estrea: venres 10 de maio do 2024 Guión e Dirección: Miguel A. Romero Axudante de...

Ferreira ,2024

"O Ikigai en Sansa"

8ª Chanfaina Lab (20). Estrea: venres, 3 de maio do 2024 Dirección e montaxe: Manolo Gómez Son: Cristina González...

San Sadurniño ,2024

"Anguria"

8ª Chanfaina Lab (19). Estrea: venres 3 de maio do 2024 Guión e dirección: Cruz Piñón . Sinopse: “Nun plano...

Ferreira ,2024

"Eu, a escola"

8ª Chanfaina Lab (18). Estrea: venres 26 de abril do 2024 Adaptación, dirección, fotografía e montaxe: Fran da...

Monte ,2024

"Xangal, detective paranormal"

8ª Chanfaina Lab (17). Estrea: venres 26 de abril do 2024 Dirección e montaxe: Xoán Rodríguez Caridad Guión:...

San Sadurniño ,2024

"Dedos do demo, ollos de cabalo"

8ª Chanfaina Lab (16). Estrea: venres 19 de abril do 2024 Dirección, cámara e montaxe: Nela Fraga Coa colaboración...

O Forgoselo e Naraio ,2024

"A lenda do pozo dos donceis"

8ª Chanfainalab (15). Estrea: venres 19 de abril do 2024 Dirección: Xosé M Rabón Fotografía: Xosé Castro,...

San Sadurniño ,2024

"Pedro Chosco"

8ª Chanfaina Lab (14). Estrea: venres 12 de abril do 2024 Guión e dirección: NaraíoMedia Edición e montaxe: Brais...

Naraío ,2024

"Catarse"

8ª Chanfaina Lab (13). Estrea: venres, 12 de abril do 2024 Guión, cámara, dirección e montaxe: Aroa Calvo...

Forgoselo ,2024

"Erosión"

8ª Chanfaina Lab (12). Estrea: venres 5 de abril do 2024 Guión, cámara, dirección e montaxe: Ángela Arnosa ...

O Forgoselo ,2024

"Eu quero unha pipa"

8ª Chanfaina Lab (11). Estrea: venres 5 de abril do 2024 Dirección e montaxe: Candela Conde Axudante de cámara:...

San Sadurniño ,2024

"A última fonte"

8ª Chanfaina Lab (10). Estrea: venres 29 de marzo do 2024 Guión e dirección: Carmen Bouza, Carmen Couce, Cruz...

Lamas ,2024

"Resonancias"

8ª Chanfaina Lab (9). Estrea: venres 29 de marzo do 2024 Produción, dirección e guión:Diana Gonçalves Cámara,...

Ferreira, San Sadurniño ,2024

"A illa de Helios"

8ª Chanfaina Lab (8). Estrea: venres, 22 de marzo do 2024 Guión e dirección: Tono Mejuto Sinopse: “Un campo de...

Santa Mariña do Monte ,2024

"O caldo de Marina"

8ª Chanfaina Lab (7). Estrea: venres 22 de marzo do 2024 Guión e dirección: Bieito Beceiro Duración: 8' 54"...

Bardaos ,2024